| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating | 800 V |
| Current Rating | 24 A |
| Color | Gray |
| Wire/Cable Gauge | |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 12 AWG |
| RoHS | Compliant |
| Number of Positions | 1 |
| Connection Method | Push-In |
| Voltage Rating (IEC) | 800 V |
| Packaging | Box |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53712
Ext.Price$0.53712
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53712 | $0.53712 |
| 10 | $0.50765 | $5.07650 |
| 25 | $0.49288 | $12.32200 |
| 50 | $0.47854 | $23.92700 |
| 100 | $0.46462 | $46.46200 |
| 300 | $0.45110 | $135.33000 |
| 500 | $0.43798 | $218.99000 |
| 1000 | $0.42525 | $425.25000 |
